اپلیکیشن همراهی
معرفی اپلیکیشن مذهبی

امروزه جامعیت محتوای اپلیکیشن­‌ها به عنوان اساسی‌­ترین نیاز برای مخاطبان مطرح شده است. مخاطبانی که علاوه بر امکانات زیاد، به دنبال اپلیکیشن مذهبی با کم­ترین حجم  و در عین حال کامل‌­ترین محتوا هستند.
توسعه دهندگان برتر اپلیکیشن های مذهبی هم از این موضوع به عنوان برگ برنده استفاده کرده اند و روز به روز به غنای محتوایی خود افزوده اند، البته به شکلی محسوس تا کاربران با دریافت امکانات و محتوای جدید، وابستگی شان به عنوان مشتری و مخاطب وفادار روز به روز افزایش یابد.

اپلیکیشن همراهی در این عرصه تلاش کرده است تا با رعایت استاندارهای لازم روز به روز به تعداد مخاطبان هدف خود بیافزاید. در ادامه به اهداف و فرآیندهای شکل گیری این اپلیکیشن خواهیم پرداخت.

رابط کاربری(UI)، پارامتری مهم در اپلیکیشن همراهی

نباید از رابط کاربری ساده اما کاربردی غافل شد. این موضوع  در کنار تجربه کاربری بهینه شده علاوه بر افزایش طیف مخاطبان باعث می‌شود کاربران روز به روز با امکانات و محتوا، احساس همذات پنداری بیشتری پیدا کرده و از حذف زود هنگام آن خودداری کنند.

از این موضوع نباید غافل شد که گروهی از جامعه مخاطب (دارای گوشی هوشمند) نمی توانند از تمامی امکانات گوشی های خود استفاده کنند، لذا دسترسی ساده به محتوای موردنظر می تواند علاوه بر افزایش استقبال، باعث مداومت استفاده از اپلیکیشن و افزایش مخاطبان وفادار شود.

به طور عمومی کاربران یک اپلیکیشن مذهبی ترجیح می دهند در صورت استفاده از یک اپلیکیشن مذهبی به جای مواجهه با انبوهی از محتوا، با ساختاری مواجه شوند که به هر موضوع یا دسته محتوایی به سادگی دسترسی داشته باشند.

ما در اپلیکیشن همراهی تلاش کرده ایم تا با دسته بندی هایی مصور (در قالب تایل های طراحی شده) ساده ترین راه های دسترسی به محتوا را برای کاربران فراهم آوریم تا حتی با کمترین سطح از آشنایی با استفاده از گوشی های هوشمند هم بتوانند از این امکانات استفاده کنند.

                    مداحی و سخنرانی مذهبی                                                              اپلیکیشن مذهبی

طراحی ساده و کاربردی

طراحی مصور برای بخش های محتوایی که در نظر گرفته شده  به کاربران کمک می کند تا به ساده ترین شکل و در کوتاهترین زمان به محتوای مورد نظر خود دسترسی داشته باشند.

در طراحی آیکون ها و تایلها به این دقت شده است که کاربران با هر سطح توانمندی برای استفاده از این نرم افزار بتوانند وارد بخش موردنظر خود شده و در ادامه ضمن دسترسی به محتوای موردنظر با محصولات مشابه هم آشنا شوند تا در صورت تمایل از آنها هم استفاده کنند

 چرا جامعیت محتوا در اپلیکیشن همراهی برای ما مهم است؟

اغلب کاربران اپلیکیشن های مذهبی ترجیح می دهند به جای دانلود چندین اپلیکیشن با موضوعات مختلفی مثل قرائت قرآن، ادعیه، مناجات، آموزش احکام دینی و …  از یک اپلیکیشن با حداکثر امکانات و محتوا استفاده کنند.

اپلیکیشنی که بتواند نیازهای مذهبی آن ها را به طور جامع برطرف کند و نیاز آنها به استفاده از اپلیکیشن های متعدد را برطرف کنند لذا تلاش کرده ایم تا حد امکان به این مهم دست پیدا کنیم تا به شعار خود که “شبکه محتوای فاخر اسلامی است دست پیدا کنیم.

قرآن، مهمترین محتوای مذهبی صوتی اپلیکیشن همراهی

قرآن کریم فراگیرترین محتوای مذهبی مورد استفاده مخاطبان در این حوزه است و به طور حتم در تمامی دستگاه های تلفن همراهی که دارای اپلیکیشن های مذهبی هستند به طور قطع در برنامه ای مستقل یا طور مشترک محتوای قرآن وجود دارد.

مصداق این مدعا را می توان در مارکت های مختلف دید و استقبال قابل توجه مخاطبان حاکی از توجه بیشتر از پیش توسعه دهندگان این حوزه برای استفاده از محتوای قرآن مجید در برنامه های نرم افزاری است.

اپلیکیشن همراهی نیز برای پوشش محتوایی و همچنین نیل به جامعیت محتوایی خودمجموعه کامل قرآن کریم را به صورت متن و ترتیل در اختیار کاربران خود قرار می دهد. این بخش در صفحه اول اپلیکیشن همراهی قابل دسترسی است.

                                                     

پس از انتخاب بخش قرآن کریم، فهرست اسامی سوره های قرآن کریم نمایش داده می شود و پس از انتخاب سوره مورد نظر، کاربر می تواند علاوه بر متن از صوت ترتیل قرآن کریم هم استفاده کند.

همان طور که مشاهده میشود از مرحله انتخاب تا استفاده از محتوا در کوتاهترین و ساده ترین مسیر ممکن تعبیه و طراحی شده است تا تجربه کاربری مطلوبی برای کاربران ایجاد شود.

نوای ملکوت، منتخبی از برجسته ترین قرائت های قرآن کریم

در ادامه ارائه محتوای قرآنی، بخش نوای ملکوت بالغ بر 800 تلاوت مجلسی از برجسته ترین قاریان قرآن را در اختیار کاربران قرار می دهد.

این تلاوت ها از قاریان مطرح مصری و ایرانی جمع آوری شده تا به همراه مختصری از بخش برگزیده زندگینامه این قرا مجموعه کاملی از تلاوت های مجلسی را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

  

تلاوت های جمع آوری شده مجموعه ای برترین تلاوت های اساتید این حوزه است که به طور حتم می تواند براثی علاقه مندان این حوزه قابل توجه و آموزنده باشد.

نهج البلاغه، برترین بخش محتوای متنی مذهبی اپلیکیشن همراهی

نهیج البلاغه به عنوان برترین بخش محتوای متنی مذهبی اپلیکیشن همراهی مشتمل بر کلیات نهج البلاغه است که خطبه ها، حکمت ها و نامه های گهربار حضرت علی(ع) را در خود گنجانده است.

                        

در انتهای هر یک از محتواهای نهج البلاغه ترجمه مربوطه هم آمده تا بهره مندی مخاطبان را دو چندان کند.

 

ادعیه بخش ویژه و موثر اپلیکیشن همراهی

از جمله بخش های که با هدف جامعیت محتوای مذهبی توجه ویژه ای در اپلیکیشن همراهی به آن شده است بخش مفاتیح الجنان است که در صفحه اصلی تعبیه شده است.

این بخش مشتمل بر دو بخش اصلی ادعیه و زیارات تهیه شده است تا کاربران بتوانند به راحتی به محتوای مورد نظر خود دسترسی پیدا کنند

                     

 

کاربران پس از انتخاب محتوای مورد نظر خود میتوانند علاوه بر متن و ترجمه ادعیه و زیارات  به صوت آن ها هم دسترسی داشته باشند تا در صورت نیاز از آن استفاده کنند.

همچنین ادعیه صحیفه سجادیه هم بخش ویژه ای دیگری است که برای مخاطبان مان در نظر گرفته ایم تا مجموعه ادعیه اپلیکیشن همراهی به طور کامل در اختیار کاربران قرار گیرد.

                               

در این بخش هم کاربران علاوه بر استفاده از متن و ترجمه هر یک از ادعیه میتوانند از صوت دعا نیز استفاده کنند

کنج گلام، مجموعه ای گرانقدر از سخنرانی علمای اسلام

سخنرانی های مذهبی به عنوان بخشی اصلی و مهم در زمینه تأمین و تولید محتوای مذهبی همیشه قابل مخاطبان بوده است. در همین رابطه علاوه بر جمع آوری سخنرانی های جامعی از  با  اساتید حوزه و دانشگاه که در اختیار کاربران قرار گرفته است.

در ادامه آثار هر یک از سخنرانان در دسته های موضوعی مختلف نیز در اختیار کاربران قرار میگیرد تا زمینه بهره برداری مطلوب و استفاده ای بهینه برای آنان فراهم شود. همچنین در صورت تمایل سخنرانی مربوطه را دانلود کند تا در بخش دانلود شده ها برای موقعیت های بعدی نگهداری و گوش کند.

البته امکان اشتراک گذاری سخنرانی هم فراهم شده تا مخاطبان بتوانند سخنرانی مورد نظر را در فضای مجازی برای سایرین به اشتراک بگذارند.

                                                       

 

اپلیکیشن همراهی، خزانه ای ارزشمند از مداحی اهل بیت(ع)

نواهای(مداحی های) مذهبی در دسته بندی های مناسبتی، موضوعی و مداحان مختلف در ساده ترین شکل ممکن (مصور) در اپلیکیشن تعبیه شده است تا کاربران به راحتی با نوای مورد نظر خود دسترسی پیدا کنند.

به این ترتیب که در بخش مادحین کاربران می توانند بعد از انتخاب هر یک از مداحان اهل بیت(ع) به آثار هر یک از آنان در هر کدام از مناسبت های مذهبی دسترسی پیدا کنند.

در ادامه در صورت تمایل می توانند مداحی موردنظر را دانلود کنند تا در موقعیت های بعدی بدون مراجعه به این بخش، از مداحی مورد نظر خود را در بخش خصوصی شده دانلود شده ها استفاده کنند. البته امکان بازنشر و همچنین امتیازدهی و درج نظر نیز برای کاربران فراهم شده است تا امکانات این بخش به کامل ترین شکل خود برسد.

                     

 

برای استفاده و بهره وری هر چه بیشتر کاربران بخشی با عنوان ثنای شیعه را ترتیب داده ایم تا کاربران پس از انتخاب هر یک از ائمه اطهار(ع) مداحی و مولودی های مرتبط در اختیار ان ها قرار خواهد گرفت.

               

 

کنار سایر محتوای کاربردی، در جهت رفع نیازهای محتوای مذهبی مخاطبان مان گام برداریم.

 

مطالعه این مطلب میتواند برای شما کاربردی و سودمند باشد 

معرفی 6 اپلیکیشن برتر مذهبی  

 بر آورده شدن نیازهای مکمل در اپلیکیشن همراهی

طبق تحقیقات توسعه ای که در مورد اپلیکیشن همراهی انجام داده ایم، رفع تمامی نیازهای مذهبی دیجیتال کاربران به عنوان یکی از اولویت های درجه یک ما قرار داشته است.

در این راستا علاوه بر رعایت اصول تجربه کاربری اپلیکیشن و تلاش حداکثری برای جامعیت محتوا، برای بر آورده شدن نیازهای مکمل کاربران نیز تلاش ویژه ای داشته ایم.

جعه ابزار، محتوای مکمل همراه مومنان

جعبه ابزار اسلامی با ابزارهایی همچون قبله نما، ذکر شمار، صلوات شماره و … را در اختیار کاربران قرار می دهیم تا در حد امکان نیازهای کاربران را علاوه محتوای مذهبی دیجیتال برآورده کند.

در ویدیوی زیر میتوانید با جزیئیات بخش جعبه ابزار همراهی بیشتر آشنا شوید.

 

 

برای آشنایی بیشتر با اپلیکیشن همراهی به شما توصیه میکنیم 

معرفی تصویری اپلیکیشن همراهی

 

توجه به بازه های سنی مختلف  و در اپلیکیشن همراهی (محتوای مذهبی برای کودکان)

                                                                               

کودکان به عنوان بخش مهمی از جامعه مخاطب محتوایی قرار دارند. در زمینه نرم افزارهای سرگرمی و تفریحی توسعه دهندگان سرمایه گذاران توجه ویژه ای به مقوله دارند.

اما در حوزه مذهبی حتی در صورت وجود نرم افزارهای مرتبط، تنوع موضوعی و محتوایی چندان چشمگیر نیست، لذا ما در تعبیه محتوای مذهبی دیجیتال اپلیکیشن همراهی به همه بازه سنی کودک توجه داشته ایم. به این منظور بخش همراهی کودک را نیز طراحی کرده ایم.

برای همراهی کودک همچون سایر بخش ها استراتژی محتوایی خاصی را در نظر گرفته ایم تا جامعیت محتوایی برای این رده سنی خاص به خوبی عملی شود .

سرزمین قصه(قصه های ناب و آموزنده)

نغمه وار(شامل آواهای مذهبی مخصوص کودکان)

اصحاب کوچک(شبکه اجتماعی بزرگ اصحاب کودچک امام حسین(ع))

چه طور انجام بدم؟(آموزش اعمال مذهبی برای کودکان)

پرسش های آسمانی(سوالات مذهبی، پاسخهای کودکانه)

آیا میدانیدهای مذهبی(مطالب مفید و کاربردی مذهبی)

بخش های فعلی همراهی کودک هستند و به زودی بخش های جذاب و آموزنده دیگری به آن اضافه خواهند شد تا در حد امکان به تمامی نیازهای محتوایی در حوزه کودک پاسخ دهیم.

 

مشارکت توسعه دهندگان محتوایی در اپلیکیشن همراهی

اپلیکیشن همراهی با شعار شبکه محتوای فاخر اسلامی شکل گرفته است تا زمینه لازم برای مشارکت توسعه دهندگان محتوای دیجیتال مذهبی شکل گیرد.

ما تلاش داریم تا زمینه ای مساعد برای ارائه محتوای مذهبی را برای تولید کنندگان و توسعه دهندگان محتوای مذهبی که توان عرضه محصولات اپلیکیشنی را ندارند، فراهم کنیم .

به این منظور امکان ارائه سرویس های محتوایی با پنل های اختصاصی را فراهم آوردیم تا توسعه دهندگان این عرصه بتوانند با اختیار خود محتوای لازم را برای مخاطبان خود عرضه کنند و از طرفی مخاطبان هر روز به محتوایی منسجم تر و کامل تر دست یابند.

امیدواریم با اعتماد و مشارکت تولید کنندگان و توسعه دهندگان محتوای دیجیتال مذهبی به شبکه عظیمی دست یابیم که مخاطبان مربوطه هر چه بیشتر از محتوایی غنی برخوردار شوند و تجربه دانلود و استفاده از این اپلیکیشن باعث خاطره‌ه­ای ماندگار در ذهن آنان شود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در facebook

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.